08.11.2007 08:54 - Бразилец носи успех на Севиля в Букурещ
Автор: vladov2007 Категория: Спорт
Прочетен: 728 Коментари: 0 Гласове:
0

Севиля е съвсем близо до класиране за 1/8финалите на Шампионската лига. В мач от група Н андалусийци биха домакините от Стяуа с 2:0 с голове на Ренато и така вече имат 9 точки, с една по-малко от Арсенал и с 5 пред Славия Прага.

Още от първите минути стана ясно, че гостите от Испания са дошли да търсят победата. Пропуски на Ренато и Кануте запазиха резултата равен до 24-ата минута, когато логичното се случи. Бразилецът Ренато бе най-съобразителен при добавка, след като вратарят на румънците спаси изстрел с глава на Поулсен и прати топката във вратата с удар от близо.

Последваха още добри положения за гостите, които владееха положението, но Фреди Кануте и Хесус Навас не успяха да вкарат. След почивката домакините се опитаха да реагират, но нямаха добри ситуации. Севиля изчакваше своя шанс и стигна до втори гол в 65-ата минута, който бе наистина прекрасен.

Ренато и Дани Алвеш размениха няколко подавания, след което исканият от Челси футболист нахлу в наказателното поле. Вместо да центрира обаче той върна назад към свободния Навас, който сложи топката на главата на Ренато за 2:0. В оставащото време андалусийци пропуснаха да вземат по-изразителна победа, но по-важното е, че спечелиха, като нанесоха 4-а поредна загуба на Стяуа в надпреварата.